Ana sayfa ÜrünlerHidrojen Üretim Tesisi

Skid Enerji Santralinde% 99,999 1800m3 / h Hidrojen Üretim Tesisi

Skid Enerji Santralinde% 99,999 1800m3 / h Hidrojen Üretim Tesisi

  • Skid Mounted 99.999% 1800m3/h Hydrogen Generation Plant In Power Plant
  • Skid Mounted 99.999% 1800m3/h Hydrogen Generation Plant In Power Plant
 • Skid Mounted 99.999% 1800m3/h Hydrogen Generation Plant In Power Plant

  Ürün ayrıntıları:

  Menşe yeri: Çin
  Sertifika: ISO9001;2008

  Ödeme & teslimat koşulları:

  Min sipariş miktarı: 1 Set
  Ambalaj bilgileri: Standart ihracat ambalaj içinde paketlenmiş
  Teslim süresi: Ödemenizi aldıktan sonra 60Working gün
  Yetenek temini: 100sets aylık
  Şimdi başvurun
  Detaylı ürün tanımı
  Uygulama: Sanayi Saflık: % 99.999
  Özelliği: Uzun servis ömrü düşük enerji tüketimi Türü: Hidrojen
  H2 çıkışı: 1800m3 / h

  % 99.999 saflıkta 1800m3 / h Hidrojen Üretim Tesisi

  Özellikler:

  Ham su (saf su) su deposuna verilir. Boru üzerinden vananın içinden geçer ve tamamlayıcı pompa ile H2 ve O2 kulesine beslenir. Daha sonra borunun alt kısmındaki H2 ve O2 ayırıcısından ve alkali sıvı geri dönüşüm pompasından, alkali sıvı filtresinden elektroliz tankına geçer. Elektrolizleme ile H2 ve H2 elde edilir. O2 ve H2'den boruya alkali sıvıya soğutma ve H2 ve O2 ayırıcı kapsamlı kolon soğutma ve yıkama (H2 daha fazla soğutulmalıdır). Nem, su-gaz ayırıcı ile ayrıştırılır ve boşaltılmak üzere su tahliye cihazından geçer. O2 ila O2 borusu, teslim edilecek ayar borusuna gider. Müşterinin ihtiyacına göre havalandırılması veya depolanması. H2 kapsamlı sütundan H2 ve ayarlandıktan sonra teslim edilir.

  Sistemin soğutma suyu, esas olarak elektroliz, silikon doğrultucu cezası ve tank için su sızdırmazlık amacıyla kullanılır.

  Alet hava kaynağı ayrıca elektroliz ekipmanının I çerçevesindeki primer alet ve vanaları besler (pnömatik diyafram ayar valfı, H2 temizleyici ekipmanındaki birincil alet valfı).

  4.2 Elektroliz ekipmanı için teknoloji süreci:

  4.2.1 H2 ve O2 sistemi:

  Elektroliz tankındaki saf su, DC etkisi altında ayrışır. Kabin içindeki katot ve anot plakalarında H2 ve O2 ayrı ayrı oluşturulur ve bunlar kabindeki elektroliz tankındaki iki kutuptan alkali sıvı ile akar.

  Dış borular yoluyla birleşirler ve alkali sıvı ayırıcıya girerler. Ayırıcının ortasında (alkali sıvı yüzeyinin altında) H2 ve O2 yerçekimi altında, H2 (O2) ve alkali sıvı, ayırıcının üst kısmında soğutulmuş ve yıkanmış olan ayrı H2 (O2) 'ye ayrılır. H2, O2 ayırıcının üstündeki damlatma sıvısını uzaklaştırır ve ayarlanan valften sonra O2 atmosfere verilir. H2, damlayan sıvının uzaklaştırılması için gaz-su ayırıcısına doyurulacak kapsamlı kolondan ayrıca soğutulur. Frame I'e pnömatik valf ile ayarlanır.

  4.2.2 Alkali sıvı geri dönüşüm sistemi (alkali sıvı geri dönüşüm)

  Hl ve O2, alkali sıvıdaki elektroliz tankından ayırıcıda yerçekimi altında, H2 ve O2'ye ayrılırlar. Ayırıcının alt kısmında soğutulurlar. Bunlar (iki dal) alkali sıvı geri dönüşüm pompasına akar. Pompa alkali sıvı geri dönüşümü için enerji sağlar. Tüm sistemin istikrarlı çalışmasını sağlamak için geri dönüşüm pompasını kullanırız. Alkali sıvı, elektroliz tankının alt kısmına asbestli bir bezle mekanik safsızlığı gideren filtreden geçer. Her elektroliz kabine dağıtılacak olan borulardan eşit şekilde geçer. Elektroliz sıvısı her küçük kabine (iki kutup arasında) alt kısımdan üst kısma elektroliz edilecek şekilde akar, böylece elektroliz sıvısında iç geri dönüşüm sistemi oluşturur.

  4.2.3 Su tamamlayıcı sistemi:

  Ham su, H2 veya O2'yi yıkamak için yıkama sektöründen kapsamlı bir sütuna su ilave pompası ile tamamlanmaktadır. Yıkama sektörü kapalı yapıdaki sudur. Suyun tamamlayıcı amacını elde etmek için alkali sıvı ila alkali sıvı ila alkali sıvı geri dönüşüm sistemine alt ayırıcı parçasına taşma borusundan ilave tamamlayıcı su. Su pompasının çalışması kesiliyor ve bu da H2 ve O2 ayrılması için alkali sıvı yüzey tarafından başlatılan ve durdurulan kontrol edilir.

  4. 2.4 Soğutma suyu tedarik sistemi

  Sistem çalışma sıcaklığını kontrol etmek için, bir pnömatik diyafram ayar valfından H2 (O2) alkali sıvı soğutuculu soğutma geri dönüşüm alkali sıvısına bir iki dalı ayrılmıştır. H2'yi (O2) soğutmak için ayrı ayrı birer H2 (O2) kapsamlı sütuna ekleyin.

  4.2.5 Azot sistemi

  Bu ekipman, sistemi dışarı üflemek için azotla doldurmak ve başlangıçta gaz sızdırmazlığını sağlamak için H2 ve O2 separatörünün alkali sıvı akış akış borusundaki valf aracılığıyla azot doldurma açma borusuna sahiptir.

  Sistem ilk çalıştırıldığında ve onarıldıktan sonra hava tahliyesi ve gaz sızdırmazlık testi.

  H2 tankı ilk çalıştırıldığında ya da tamirden sonra hava basıncı ve gaz sızdırmazlık testi.

  4. 2.6 Drenaj sistemi

  Elektroliz tankı, alkali filtre, alkali sıvı tankı ve ham su tankı vb. İçin drenaj açıklığı

  4. H2 tesisi için 2.7 Alkali giriş (giriş suyu) sistemi

  H2 üreten ekipman elektroliz tankı ve Şasi I'den oluşur, filtreleme sonrasında alkali sıvısı elektroliz tankına doldurulur. Dolduğunda, alkali sıvı H2 (O2) ayırıcısına gider. Başlamak için uygundur.

  Ham su alkali sıvı ile emilir. Sistem yıkama altındayken uygundur. 4.1.8 Alkali dozaj sistemi

  Alkali tanktaki ham su alkali pompa ile geri dönüştürülür. Alkali filtreden geçer, vana alkali tankına geçer. Ham su geri dönüşümü sırasında, dozaj alkali geri dönüşümünün (dış geri dönüşüm) oluşması için düzenli olarak çözülmesi kolay olmayan potasyum hidroksit ekleyin. Bu çalışma, ekipman başladığında yürütülür.

  4.3. Kontrol sisteminin tanımı:

  4.3.1 Tedarikçi, tam otomatik işlemle hidrojen üretim sistemi için PLC sağlayacaktır. Otomatik durdurma ve otomatik kontrol ve kontrol vardır. Her aşamada uyarı, kilitleme işlevi vardır. Otomatik seviye için bir düğme var. Ayrıca manuel çalıştırma işlevine sahiptir. PLC arızalandığında, sistem manuel işletimi sistemin sürekli hidrojen üretmesini sağlar.

  4.3.2 Kontrol sistemi devresi ve hidrojen üretimi için parametre toplama noktası

  4.2.3. Basınç kontrol sistemi

  O2 ayırıcı tarafındaki basınç transformatörü vasıtasıyla basınç, ölçülen değer ve PID hesaplamasıyla karşılaştırılarak ve kontrol etmek üzere 0,02 ~ 0,1MPa elektrik sinyaline geri dönmek için elektrik anahtarlayıcısı tarafından LC'ye 4 ~ 20 mA DC sinyaline ölçülür ve dönüştürülür. sistemin basınç kararlılığını sağlamak için pnömatik diyafram valfinin açılması. Sistem basıncı insan-makine ekranında ayarlanır.

  4.2.4 Sıvı seviye kontrol sistemi

  a. H2 ayırıcı seviye kontrolü

  Elektroliz işleminde, ham su sürekli olarak tüketilir, böylece O2 ayırıcısındaki su seviyesi sürekli olarak azalır. Bu nedenle, su tüketimini karşılamak için su tamamlayıcı pompa ile tamamlanmalıdır.

  Sıvı seviyesi, H2 tarafında standart 4 ~ 20mA elektrik sinyaline PLC translated ye çevrilen basınç farkı transformatörü ile ölçülür. Uyarı ve kilitleme için ayarlanan üst ve alt sıvı seviyesi sınırlamalarının karşılaştırılması ile başlatma ve durdurma ve kilitlemeyi kontrol etmek için sinyal oluşturmak için tamamlayıcı pompanın uyarısı. İnsan-makine ekranında uyarı ve kilitleme için alt ve üst sıvı seviyesi sınırlamaları ayarlanabilir.

  b. H2 ve O2 taraflarında basınç farkı kontrolü

  Bu sistem H2 ve O2 taraflarındaki basınç dengesini kontrol edebilir. Gaz ve sıvı fazların basınç farkı, O2 ayırıcı tarafındaki ve H2 ayırıcı tarafındaki basınç fark transformatörleriyle ölçülür. İki adet 4 ~ 20mA ölçülen sinyal PLC'ye ve PID hesaplaması yoluyla transfer edilir (P: oranı, I: integral D: diferansiyel katsayısı (seçilebilir) normal çalışma) İşlem sonucunu kontrol etmek için elektrik tersine 0.02 ~ 0.1MPa elektrik sinyaline girilir. İki taraftaki basınç dengesini kontrol etmek için H2 çıkış borusundaki pnömatik ayar vanasının açılması.

  Kontrol çerçevesi işlem şeması:

  4.2.5 Depo ayarlaması. kontrol sistemi

  Çalışma özendirmek. Elektroliz tankının ekipman için önemli bir parametredir. Gaz çıkışı, çevre özendirmek olduğu onaylanmıştır. ve alkali miktar ayartmak, özendirmek. Elektroliz tankının geri dönüşümü alkali tempt geri dönüşüm ile orantılıdır. Geri dönüşüm alkali ayartıcısını ayarlayabiliriz. depo ayarını kontrol etmek için. Baştan çıkarıcı. transformatör O2 ayırıcı tarafına monte edilir ve çıkış sinyali PLC'ye dönüştürülür ve PLC'deki tank ayar değeri ile karşılaştırılır ve reaksiyon PID işlemi ile hesaplanır. Daha sonra geri dönüşüm alkali sıvı tempt kontrol etmek için soğutma suyu borusunun açıklığını ayarlamak için 0.02 ~ 0.1MPa sinyal oluşturmak için sinyal elektrik tersine aktarılır. Tand PID kontrol yöntemini benimseme tecrübemize göre kontrol yöntemimizi kullanıyoruz. H2 üretim sistemi özendirmek. contrl.

  4.2.6 Hidrojen üretim sisteminin önemli parametre ölçüm noktaları

  Sistemde basınç

  O2 sıvı seviyesi

  H2 sıvı seviyesi

  Alkali özendirmek.

  H2 ve O2 özendirir. diferansiyel

  O2 tankı ayartın.

  H2 tankı ayartın.

  Alkali sıvı geri dönüşüm kapasitesi

  Elektroliz tankından O2 de H2 içeriği

  Elektrolizleme tankından H2'de O2 içeriği

  Doğrultma paneli akımı

  4.2.7 .PLC sistemi

  PLC yapısı

  PLC, Alman SIEMENS veya Japon OMRON ürünlerinden istikrarlı bir şekilde işletilen olgunlaşan bir teknolojidir. CPU, simülasyon ve güç kaynağı modülü (E 2 PROM, ayırma transformatörü) vb. İçin giriş ve çıkış modüllerinden oluşur.

  Hidrojen çıkışı: 1800m3 / saat

  çalışma basıncı: 1.6Mpa

  Hidrojen saflığı: ≥99.999%

  Ürün hidrojeninde bulunan nem:

  Çiy noktası ≤ -70 ℃

  4.3 Fayda ve tüketim

  Güç kaynağı:

  Yok hayır.

  Güç

  Sıklık

  Voltaj

  Faz

  pozisyon

  düşünce

  1

  250kVA

  50Hz

  13800v

  3 fazlı

  Doğrultucu trafo

  2

  50kw

  50Hz

  380v

  3 faz, 3 tel, nötr yok, hat voltajı 220 Volt

  Kontrol Paneli

  3

  50Hz

  220v

  Tek faz, hat voltajı 220volt.

  Nötr tel yok

  Soğutma suyu

  Gereksinim: Basınç: 0.3-0.4MPa Tempt.:≤32℃ Sertlik < 4 derece

  Her ekipman için

  Yok hayır.

  tüketim

  ekipman

  düşünce

  1

  8 m3 / s

  H2 Üretimi ve Arındırıcı

  geri dönüşüm

  2

  2 m3 / saat

  Rektifiye ceza

  geri dönüşüm

  3

  10 m3 / saat

  Kompresör

  geri dönüşüm

  Ham su

  Tüketim: 30L / saat

  Elektroliz sıvısı için KOH dozu.

  Potasyum hidroksit tüketimi: 2000kg (ek maliyet ile satıcı tarafından hazırlanan)

  4.4. Enstrüman hava

  Kalite: Yağ içeriği < 5mg / m 3 Toz < 20μm Çiy noktası ortam sıcaklığından 10 ℃ daha düşüktür. Alıcıdan azot kullanılması

  tüketim

  YOK HAYIR.

  tüketim

  Basınç

  İçin

  düşünce

  1

  3m3 / h

  0.6MPa

  H2 üretimi

  İletişim bilgileri
  HANG ZHOU TAI LIAN CRYOGENIC EQUIPMENT CO., LTD.

  İlgili kişi: Mr. Yao junming

  Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)

  En iyi ürünleri
  Diğer ürünler