Ana sayfa ÜrünlerKriyojenik Sıvı Pompası

500m3 / h 1600kg 530mm Çark Çapı 95 Pompa Kafası Santrifüj Pompa

500m3 / h 1600kg 530mm Çark Çapı 95 Pompa Kafası Santrifüj Pompa

  • 500m3/h 1600kg 530mm Impeller Diameter 95 Pump Head Centrifugal Pump
  • 500m3/h 1600kg 530mm Impeller Diameter 95 Pump Head Centrifugal Pump
 • 500m3/h 1600kg 530mm Impeller Diameter 95 Pump Head Centrifugal Pump

  Ürün ayrıntıları:

  Menşe yeri: Hangzhou, Çin
  Marka adı: Tailian
  Sertifika: CE

  Ödeme & teslimat koşulları:

  Min sipariş miktarı: 1 Set
  Fiyat: negotiation
  Ambalaj bilgileri: Ahşap durumda
  Teslim süresi: Ödeme yapıldıktan sonra 2 ay
  Ödeme koşulları: L/C, T/T
  Yetenek temini: Her ay 100 set
  Şimdi başvurun
  Detaylı ürün tanımı
  Koşul: Yeni akış: 500m 3/h
  kafa: 95m şaft gücü: 184kW
  Verimliliği: % 70 Ağırlık: 1600kg
  NPSHR: 4.2 milyon Hız: 1480rpm

  500m3 / h 1600kg 530mm Çark Çapı 95 Pompa Kafası Santrifüj Pompa

  1.description

  Pompa, sıvıları ( sıvılar veya gazlar ) veya bazen bulamaçları mekanik hareketle hareket ettiren bir cihazdır . Pompalar, sıvıyı hareket ettirmek için kullandıkları yönteme göre üç ana gruba ayrılabilir: doğrudan kaldırma , yer değiştirme ve yerçekimi pompaları.

  Pompalar bir mekanizma ile çalışır (tipik olarak pistonlu veya döner ) ve akışkanı hareket ettiren mekanik işleri yapmak için enerji harcarlar . Pompalar, manuel kullanım, elektrik , motorlar veya rüzgar enerjisi gibi birçok enerji kaynağı ile çalışır, tıbbi uygulamalarda kullanılmak üzere mikroskobikten büyük endüstriyel pompalara kadar birçok boyutta bulunur.

  Mekanik pompalar , kuyulardan su pompalama , akvaryum filtreleme , havuz filtreleme ve havalandırma , araba endüstrisinde su soğutma ve yakıt enjeksiyonu , enerji endüstrisinde petrol ve doğal gaz pompalamak veya soğutma işletimi gibi geniş bir uygulama alanına hizmet eder. kuleler Tıp endüstrisinde , tıp geliştirme ve imalatında biyokimyasal işlemler için ve özellikle yapay kalp ve penil protezi olmak üzere vücut parçaları için yapay bir ikame olarak pompalar kullanılmaktadır .

  Bir kasa sadece bir döner çark içerdiğinde , tek kademeli pompa olarak adlandırılır. Bir kasa iki veya daha fazla döner çark içerdiğinde, çift veya çok kademeli pompa olarak adlandırılır.

  Biyolojide birçok farklı tipte kimyasal ve biyomekanik pompa gelişti ; biyomimiklik bazen yeni tip mekanik pompaların geliştirilmesinde kullanılır .

  2. tip

  Bu pompalar sıvıyı toplayan ve çeken bir vakum oluşturan döner bir mekanizma kullanarak sıvıyı hareket ettirir.

  Avantajları: Döner pompalar çok verimlidir çünkü viskozite arttıkça yüksek akış hızlarına sahip yüksek viskoziteli akışkanları kullanabilirler.

  Dezavantajları: Pompanın doğası, dönen pompa ile dış kenar arasında çok yakın boşluklar olmasını gerektirir, bu da yavaş ve sabit bir hızda dönmesini sağlar. Döner pompalar yüksek hızlarda çalıştırılırsa, akışkanlar erozyona neden olur ve sonuçta sıvının geçebileceği genişlemiş boşluklara neden olur ve bu da verimliliği azaltır.

  Döner pozitif deplasmanlı pompalar üç ana tipe ayrılır:

  • Dişli pompalar - sıvının iki dişli arasına itildiği basit tipte döner pompa
  • Vidalı pompalar - bu pompanın iç kısımlarının şekli, sıvıyı pompalamak için birbirlerine karşı dönen iki vidadır
  • Döner kanatlı pompalar - kaydırma kompresörlerine benzer şekilde , bunlar benzer şekilde bir mahfazaya yerleştirilmiş silindirik bir rotora sahiptir. Rotor yuvarlanırken, kanatlar, rotor ve mahfaza arasına sıvı tutup sıvının pompa içinden çekilmesini sağlar.
  Basit el pompası
  Alapaha, Georgia, ABD'deki renkli okulda antik "sürahi" pompa (yaklaşık 1924)
  Ana madde: Pistonlu pompa

  Pistonlu pompalar bir veya daha fazla salınımlı piston, piston veya membran (diyafram) kullanarak akışkanı hareket ettirirken, valfler akışkanın istenen yöne hareketini kısıtlar. Emmenin gerçekleşmesi için, pompa odadaki basıncı azaltmak için önce pistonu dışa doğru hareket ettirmelidir. Piston geri itildiğinde, basınç odasını yükseltir ve pistonun iç basıncı tahliye vanasını açar ve akışkanı yüksek bir hızla dağıtım borusuna salıverir.

  Bu kategorideki pompalar simpleks , bir silindirli, bazı durumlarda dört (dört) silindir veya daha fazlasına kadar çeşitlilik gösterir. Pistonlu tip pompaların çoğu çift ​​yönlü (iki) veya üçlü (üç) silindirdir. Bir piston hareket yönü ve diğerinin tahliye yönü sırasında emme ile tek etkili veya her iki yönde emme ve tahliye ile çift ​​etkili olabilirler . Pompalar manuel olarak, hava veya buharla veya bir motorla çalıştırılan bir kayışla çalıştırılabilir. Bu tip pompa, 19. yüzyılda - buhar tahrikinin ilk günlerinde - kazan besleme suyu pompaları olarak yaygın bir şekilde kullanılmıştır. Şimdi pistonlu pompalar tipik olarak beton ve ağır yağlar gibi yüksek viskoziteli sıvıları pompalar ve yüksek dayanıma karşı düşük debi gerektiren özel uygulamalarda kullanılır. Pistonlu el pompaları , kuyulardan su pompalamak için yaygın olarak kullanılmıştır. Enflasyon için ortak bisiklet pompaları ve ayak pompaları pistonlu hareket kullanır.

  Bu pozitif deplasmanlı pompalar, emme tarafında genişleyen bir oyuğa ve tahliye tarafında azalan bir oyuğa sahiptir. Emme tarafındaki boşluk genişledikçe ve pompa çöktükçe sıvı boşalmadan dışarı akarken sıvı pompalara akar. Her çalışma döngüsünde verilen hacim sabittir ve pompanın hacimsel verimliliği rutin bakım ve valflerinin incelenmesi ile elde edilebilir.

  Tipik pistonlu pompalar:

  • Pistonlu pompalar - pistonlu bir piston, sıvıyı bir ya da iki açık vanaya doğru iter, geriye doğru emerek kapatır.
  • Diyafram pompaları - pompanın pompalama silindirindeki bir diyaframı bükmek için kullanılan hidrolik yağını basınçlandırdığı piston pompalarına benzer. Diyafram valfleri, tehlikeli ve toksik sıvıları pompalamak için kullanılır.
  • Pistonlu pompalar yer değiştirme pompaları - genellikle az miktarda sıvı veya jeli manuel olarak pompalamak için basit cihazlar. Yaygın el sabunu dağıtıcısı böyle bir pompadır.
  • Radyal pistonlu pompalar - pistonların radyal yönde uzandığı bir hidrolik pompa biçimidir.

  şart yeni
  kapasite 500m3 / sa
  kafa 95m
  şaft gücü 184kW
  ağırlık 1600kg
  hız 1480rpm
  verim % 70
  NPSHR 4.2M

  İletişim bilgileri
  HANG ZHOU TAI LIAN CRYOGENIC EQUIPMENT CO., LTD.

  İlgili kişi: Mr. Yao junming

  Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)

  Diğer ürünler